Lékař Teplice s.r.o.

Chirurgie - MUDr. Jaroslav Bartoš ml.

Operační zákroky

Kosmetická chirurgie, dermatochirurgie

Kosmetická chirurgie, dermatochirurgie

Kosmestická chirurgie, zvaná též Dermatochirurgie nebo Estetická chirurgie, řeší odstraňování znamének a jiných afekcí kůže. Mezi nejčastější zákroky prováděné v naší ordinaci patří odstraňování tukových bulek (lipomů a atheromů), odstraňování kožních nádorů, drobných křečových žilek a operace zarůstajících nehtů. Všechny tyto zákroky se provádějí v místním znecitlivění ambulantně. V této problematice úzce spolupracujeme s kožními lékaři. Tyto výkony se rozdělují na zdravotní, které doporučí kožní lékař/ka a hradí je zdravotní pojišťovna a na výkony ryze kosmetické, které hradí pacient sám.

 

Operační zákroky, které provádíme ambulantně:

 • Odstranění (exstirpace) lipomů, atheromů, ganglionů a jiných podkožních afekcí
 • Vyříznutí (excizi) znamének a kožních nádorků - zdravotní i kosmetické
 • Kosmetické operace křečových žil - miniinvazivní phlebektomie (ambulantní zákrok)
 • Operace karpálního tunelu
 • Skleroterapii křečových žil

Operace v režimu jednodenní chirurgie

Operace v režimu jednodenní chirurgie

V režimu jednodenní chirurgie, nebo-li chirurgie, kdy pobyt na lůžku představuje obvykle den operace a následující den po operaci provádíme výkony laparoskopické i klasické chirurgie. Při laparoskopii je zaveden do dutiny břišní oxid uhličitý pomocí speciální jehly. Tím dojde k insuflaci (nafouknutí) dutiny břišní a vytvoření dostatečného prostoru pro samotnou operaci. Dále se zavedou přes malé, obvykle 0,5 - 1 cm velké otvory pracovní nástroje, kterými lze  provést např. odstranění žlučníku, spravení tříselné kýly, odstranění slepého střeva. Propuštění po zákroku bývá obvykle následující pooperační den. Po operaci žlučníku při nekomplikovaném průběhu je lepší strávit pod dohledem 2-3 pooperační dny. Prakticky pouštíme pacienty domů, jakmile to jejich zdravotní stav dovolí. a když se na to cítí. 

 

 

V režimu jednodenní chirurgie provádíme tyto operační zákroky:

 • Laparoskopické i klasické operace tříselných kýl
 • Laparoskopické operace žlučníku
 • Operace kýl pupečních, kýl břišních, kýl v jizvě
 • Operace křečových žil metodou radiofrekvenční ablace
 • Operace Dupuytrenovy kontraktury
 • Operace Syndromu karpálního tunelu v celk. anestesii

Centrum operativy štítné žlázy

Centrum operativy štítné žlázy

V městské nemocnici v Duchcově se spolu s prim. Machačem již přes 15 let zabýváme operativou štítné žlázy. Máme možnost dlouhá léta spolupracovat s předním odborníkem a zakladatelem moderní operační techniky pro onemocnění štítné žlázy s prof. MUDr. Josefem Dvořákem Dr.Sc. Na našem pracovišti jsme provedli přes 1400 operací štítné žlázy. Díky tako vysokému počtu odoperovaných pacientů a cílené preparaci nervus laryngeus reccurents (zvratný nerv) dosahujeme výsledků srovnatelných s předními českými klinikami. Spolupracujeme s endokrinology z širokého okolí, kteří pacienty s onemocněním štítné žlázy k operaci indikují a k nám doporučují.

Provádíme operace štítné žlázy a příštitných tělísek na základě indikace endokrinologa pro uzlovou (nodosní strumu), pro podezření na nádor štítné žlázy, pro autoimunní zánět štítné žlázy (AIT Thyroiditis). Příštitné tělísko se odstraňuje pro jeho zvýšenou činnost, díky které dochází ke zvýšené hladině vápníku v krvi. Nejčastěji se jedná o adenom přštitného tělíska.

Nejčastěji provádíme tyto operační zákroky:

 • Odstranění poloviny štítné žlázy (lobectomie)
 • Odstranění celé štítné žlázy (totální thyroidectomie)
 • Odstranění příštitného tělíska (parathyroidectomie)

5 min 49 s - rozhovor s prof. MUDr. Josefem Dvořákem Dr.Sc.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení